środa, 11 października 2017

LPS Merch - kompletna lista figurek LPS


Dzień dobry, purchawki!

Nie, nie odchodzę. Nie, nie porzucam bloga. Nie, nie znudziły mi się LPS-y. Po prostu ostatnio miałam inne rzeczy na głowie, ale wszystko jest do nadrobienia. :)

Dzisiaj chciałabym przestawić Wam stronę, na którą całkiem niedawno trafiłam właściwie z przypadku.
Szukałam czegoś takiego baaardzo długo, ale moje poszukiwania skończyły się fiaskiem. O co chodzi? O kompletą i aktualną (!) listę Littlest Pet Shop - od chichuachuy #1 do nowości z 2017 roku. Pewnie wszyscy znacie bloga Nicole's LPS . To strona, na której tworzono listę LPS i była (i nadal jest) pomocą dla wielu kolekcjonerów. Niestety od dawna nie jest uzupełniana i są w niej bardzo duże braki. Mi bardzo zależało na dokładnej i ciągle aktualizowanej liście. Być może macie to szczęście, że już znacie tę stronę, a może ucieszycie się z jej odkrycia podobnie jak ja. :)

LPS Merch Databases (https://lpsmerch.com/), bo o niej mowa, to strona, na której znajdują się wszystkie figurki, które zostały dopuszczone do sprzedaży. To źródło wielu informacji i nasza osobista checklista.


Figurki są na niej podzielone na generacje w trochę inny sposób niż ten, który się przyjął w społeczności LPS i jest uznawany za ten jedyny słuszny. Mamy tu 7 generacji (łącznie z 5.5). Sporo? Gdy zaczniecie przeglądać figurki z kolejnych generacji, to prawdopodobnie dojdziecie do wniosku, że jest to całkiem sensowny podział jeżeli odrobinę byśmy się rozdrobnili.

Wspaniałe jest to, że po wejściu w daną generacje mamy kilka sposobów segregacji figurek. Możemy je podzielić standardowo numerkami, cechami charakterystycznymi (kształtem, znaczkami w oczach itd.) oraz ekskluzywnością (LPS w sprzedaży dla konkretnych sklepów).
Ale to nie wszystko. Mamy również podział seriami: figurki pojedyncze, dwupaki, playsety i wiele, wiele więcej. Kolejnym zaskoczeniem dla mnie było to, że oprócz informacji o numerze figurki i jej wyglądzie mamy również pokazany zestaw w jakim była sprzedawana, rok wydania i inne zwierzaki z zestawu o ile takie były. Dodatkowo mamy przedstawione wszystkie inne zestawy, w jakie wchodził dany zwierzak (sami wiecie, często tę samą figurkę sprzedawano np. pojedynczo i w jakimś dużym zestawie).
Pet Shopy możemy również posegregować rodzajem zwierzątka.
Ale to nadal nie wszystko. Dodatkowo możemy zidentyfikować nasze LPS przechodząc do zakładki "FIND MY PET" i uzupełniając informacje.
Kolejnym miłym dodatkiem jest możliwość stworzenia własnego konta. Możemy wtedy zaznaczać zwierzątka, które już posiadamy (checklist) oraz serduszkiem te, które chcielibyśmy mieć (wishlist).

Strona jest w języku angielskim, ale jest tak intuicyjna, że raczej nikt nie będzie miał problemów, żeby się po niej poruszać.
LPS-y są aktualizowane na bieżąco, więc dodatkowo jest to świetne źródło informacji o nowościach i zapowiedziach, które jeszcze nie trafiły do sprzedaży.

Jeżeli lepiej przypatrzycie się stronie głównej LPS Merch, to zobaczycie, że na dole istnieje wzmianka o Nicole LPS Blog. ;)

Dla mnie ta stronka, to spełnienie małej LPS-owej potrzeby dostępu do informacji i możliwości stworzenia własnej chcecklisty. Dokładnie czegoś takiego potrzebowałam. Szkoda, że trafiłam na nią dopiero niedawno.
A jak z Wami? Znaliście tę stronę? Może tylko ja byłam tak do tyłu? :P

----------
Ostatnio poważnie myślę nad stworzeniem kanału na YouTube. Co o tym myślicie? Próbowałam nawet nagrać unboxingi, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Chociaż marzy mi się stworzenie własnego serialu/filmu, to trochę się stresuję gadać do kamery i chyba to czuć. :P

Nie do końca potrafię ogarnąć formatowanie tekstu i wrzucanie zdjęć do notek. Wszystko mi się rozjeżdża. :/ Macie na to jakieś sposoby? Do tego czcionka sama z siebie się zmieniła i... Ech, ech. Wyszedł z tego bloga mały potworek.

10 komentarzy:

 1. Mój Boże, kocham Cię!!! Nie wiedziałam o tej stronce! Kurde, natychmiast wbijam!!! ;D
  Kanał na YT to świetna rzecz! Nie przejmuj się - z czasem gadanie do kamery będzie Ci przychodzić bardzo łatwo (;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to liczę. Dziś spróbuję nagrać kolejny filmik, ale nie wiem kiedy się odważę to wszystko wrzucić do sieci. :x

   Usuń
 2. Jejku, DZIĘKUJĘ! Nie wiedziałam, że w internecie znajdzie się w końcu PEŁNA lista figurek 😍

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham cię za to! ♥ Wreszcie w internecie znalazła się pełna lista figurek!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko sorry... Czy chihuahua #1271 to shorthair..? XD https://lpsmerch.com/search?q=Cat+Shorthair&strict=1

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń